Σάββατο 15 Δεκεμβρίου 2012

Τα… χάλασε στο τέλος!!

Τα… χάλασε στο τέλος
Η πορεία της μέχρι στιγμής στο γερμανικό πρωτάθλημα είναι εξαιρετική.

Ωστόσο, η Μπάγερν Μονάχου στην αυλαία του πρώτου γύρου της Bundesliga και στο τελευταίο παιχνίδι πρωταθλήματος για το 2012, έμεινε ισόπαλη 1-1 μέσα στην έδρα της απέναντι στην Γκλάντμπαχ και έχασε την ευκαιρία να γίνει η πρώτη ομάδα την ιστορία που θα έκανε 14 νίκες σε 17 αγώνες.

Παρά το… στραβοπάτημα οι Βαυαροί είναι πρωταθλητές Χειμώνα και παραμένουν μακριά από τους διώκτες τους.

Το παιχνίδι για τη Μπάγερν φάνηκε από την αρχή ότι θα ήταν δύσκολο και έγινε ακόμα δυσκολότερο από τη στιγμή που στο 21ο λεπτό ο Μαρξ άνοιξε το σκορ για τη Γκλάντμαχ με πέναλτι. Οι Βαυαροί προσπάθησαν να αντιδράσουν και τα κατάφεραν στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Σακίρι στο 59’ να κάνει το 1-1, το οποίο έμελλε να είναι και το αποτέλεσμα της αναμέτρησης.