Παρασκευή 7 Δεκεμβρίου 2012

ΤΣΣΚΑ Μόσχας: Νίκησε κι ελπίζει!

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας επιβλήθηκε με 87-72 της Μπεσίκτας και παρέμεινε «ζωντανή» στο κυνήγι της κατάκτησης της κορυφής του Δ’ Ομίλου της Ευρωλίγκας.
Οι Ρώσοι ξεκίνησαν άσχημα και βρέθηκαν να υπολείπονται στο σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη, όμως, έδειξαν ποιος είναι το αφεντικό στο «Megasport Sports Palace». Βελτιώνοντας κατακόρυφα την άμυνά τους βραχυκύκλωσαν κάθε επιθετικό σχέδιο των Τούρκων κι έκαναν την ανατροπή. Σε τυπική διαδικασία μετατράπηκε το δεύτερο δεκάλεπτο, με τους γηπεδούχους να φθάνουν με άνεση στην όγδοη φετινή νίκη τους, παραμένοντας στο κατόπι της Μπαρτσελόνα.
Δεκάλεπτα: 24-28, 46-51, 67-61, 87-72.
ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Μεσίνα): Τεόντοσιτς 5 (1), Μίτσοβ 6 (1), Τζάκσον, Κρίστιτς 15, Ουίμς 20(2),Κρίστμας 8 (2), Καούν 19, Κριάπα 14 (4), Πονγκρασόφ.
Μπεσίκτας (Κουντέρ): Γκιουλέρ 6 (2), Ακίν 7 (1), Βίντμαρ 4, Φάλκερ 4, Τσετίν 9 (3), Μάρκοτα 12 (1), Κρίστοφερ 14 (1), Χέρσεκ, Οζέρ 6 (2), Τζέρελς 10 (1).

πηγή: onsports.gr