Δευτέρα 3 Ιουνίου 2013

Τα εύσημα στο Τσάμπερλαιν από Χόγκτσον!

Ο Ρόι Χόνγκτσον έπλεξε το εγκώμιο του νεαρού άσου της Άρσεναλ μετά το ισόπαλο 2-2 με την Βραζιλία στο Μαρακανά

Τα εύσημα στο Τσάμπερλαιν από Χόγκτσον
Δίκαιο χαρακτήρισε το αποτέλεσμα με την «σελεσάο» ο τεχνικός των «λιονταριών», μιας και όπως άφησε να εννοηθεί οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο. Ο έμπειρος κόουτς είχε να πει καλά λόγια για τον Τσάμπερλαιν που σκόραρε μόλις έξι λεπτά μετά την είσοδο του στην αναμέτρηση: «Το παιχνίδι μας έμοιαζε καλό, σε σύγκριση με το πρώτο μέρος, αλλά με την είσοδο του, ο Άλεξ (σ.σ Τσάμπερλαιν) έδωσε άλλη διάσταση στο παιχνίδι μας και σημείωσε ένα πανέμορφο γκολ» είπε ο Χόγκτσον για τον άσο της Άρσεναλ.
Αναφορικά με το αποτέλεσμα και την εμφάνιση της ομάδας του ο τεχνικός των «λιονταριών» τόνισε: «Κάποιες ισοπαλίες μπορούν να έχουν την ταμπέλα της νίκης, άλλες μπορούν να έχουν αυτήν της ήττας. Ήμουν απογοητευμένος από τον αγώνα με την Ιρλανδία, σήμερα είμαι απογοητευμένος που δεν σκοράραμε νωρίτερα. Παίξαμε πολύ καλά στην επανάληψη και πίστευα πως μπορούσαμε να κρατήσουμε τη νίκη, αλλά ισοφαριστήκαμε από ένα έξοχο γκολ. Ωστόσο στο πρώτο μέρος δεν παίξαμε καθόλου καλά και μακριά από τα στάνταρ μας, οπότε μπορώ να χαρακτηρίσω δίκαιο το αποτέλεσμα.

είπε ο Χόγκτσον για τον άσο της Άρσεναλ.

Αναφορικά με το αποτέλεσμα και την εμφάνιση της ομάδας του ο τεχνικός των «λιονταριών» τόνισε: «Κάποιες ισοπαλίες μπορούν να έχουν την ταμπέλα της νίκης, άλλες μπορούν να έχουν αυτήν της ήττας. Ήμουν απογοητευμένος από τον αγώνα με την Ιρλανδία, σήμερα είμαι απογοητευμένος που δεν σκοράραμε νωρίτερα. Παίξαμε πολύ καλά στην επανάληψη και πίστευα πως μπορούσαμε να κρατήσουμε τη νίκη, αλλά ισοφαριστήκαμε από ένα έξοχο γκολ. Ωστόσο στο πρώτο μέρος δεν παίξαμε καθόλου καλά και μακριά από τα στάνταρ μας, οπότε μπορώ να χαρακτηρίσω δίκαιο το αποτέλεσμα». Πηγή: sport-fm.gr