Δευτέρα 3 Ιουνίου 2013

"Κόλλησε" η Σάο Πάολο - Διπλό η Μπαϊα!!

Τους πρώτους της βαθμούς, απώλεσε στο Μπραζιλεϊράο η Σάο Πάολο, που ήρθε ισόπαλη δίχως τέρματα με την Ατλέτικο Μινέιρο

Η Σάο Πάολο δεν μπόρεσε να κάμψει την αντίσταση της Ατλέτικο Μινέιρο κι έτσι συγκατοικεί μαζί με την Βιτόρια Μπαϊα και την Μποταφόγκο στους 7 πόντους. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες στο 62ο λεπτό και τουλάχιστον κράτησαν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Το δύο στα δύο έκανε η Φλουμινένσε στην 3η αγωνιστική στην Βραζιλία, αφού επικράτησε στην έδρα της με 3-0 κόντρα στην Κρισιούμα, με δύο γκολ του Ντιγκάο και ένα του Νεμ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Έκπληξη της ημέρας η εκτός έδρας νίκη της Μπαϊα απέναντι στην Ιντερνασιονάλ εκτός έδρας με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι σημείωσαν ένα γκολ στην αρχή με τον Ρίντερ, για να έρθει ο Φερναντάο να κάνει το 2-0, για να μειώσει για την γηπεδούχο ο Φορλάν. Δραματικό παιχνίδι έγινε ανάμεσα στη Ναούτικο και την Πορτουγκέζα με το 2-2 να γίνεται στο 93’ από την γηπεδούχο, από τον Βινίσιους, ενώ ο Ρομάο στο 82ο λεπτό είχε κάνει το 1-2. Προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με τον Ροζέριο για να ισοφαρίσει ο Μίσελ στο 32’. πηγή: sport-fm.gr