Δευτέρα 3 Ιουνίου 2013

Απομακρύνεται ο τίτλος για Ρίβερ!!

Η ουραγός Αρχεντίνος Τζούνιορς ψαλίδισε τις πιθανότητες των «μιγιονάριος» για τον τίτλο με τη νίκη της στο «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα»

Απομακρύνεται ο τίτλος για Ρίβερ
Η Ρίβερ είχε την ευκαιρία να βάλει πίεση στην Νιούελς Ολντ Μπόις, κόντρα στην ουραγό της βαθμολογίας, όμως το φινάλε ήταν πολύ πικρό για εκείνη. Ήττα με 2-0 με τα γκολ του Μπαράζα (φωτό) στο 82ο και του Γκόμεζ στο 87ο και πλέον οι «λεπροί» έχουν την ευκαιρία ν’ αποσπαστούν έξι πόντους από τις διώκτριες τους, Λανούς και Ρίβερ αν κερδίσουν στην έδρα της σκληροτράχηλης Ολ Μπόις. Η «γκρανάτα» δεν μπόρεσε ούτε αυτή να κερδίσει, μιας και έμεινε στο 0-0 εντός έδρας με την Μπελγράνο.

Στο κατ’ ευφημισμόν ντέρμπι της 16ης αγωνιστικής η Μπόκα ήρθε ισόπαλη 1-1 με τη Βελέζ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Ινσούα στο 14ο λεπτό, για να ισοφαρίσει ο Μπλάντι στο 35ο. Η Ουνιόν Σάντα Φε, επικράτησε της Κολόν 1-0 με πέναλτι του Λίζιο στο 53ο λεπτό. πηγή: sport-fm.gr