Πέμπτη 6 Ιουνίου 2013

MLS: Τυχεροί και τρίτοι οι Γιούνιον!! (videos)

Το σκορ άνοιξε με απίθανο γκολ του Μπράιαν Κάρολ και μέσα σε έξι λεπτά οι Φιλαδέλφεια Γιούνιον διαμόρφωσαν το τελικό 3-0 επί των Κολόμπους Κρου.
Συγκεκριμένα, ο Κάρολ έκλεψε την μπάλα στο κέντρο του γηπέδου και… επιχείρησε σουτ, το οποίο προσέκρουσε σε αμυντικό και κατέληξε στα δίχτυα του 30άχρονου Άντι Γκρουενέμπαμ. Έτσι διαμορφώθηκε το 1-0 στο 25ο λεπτό, ενώ στο 29ο ο Σίνον Ουίλιαμς σημείωσε το 2-0 με ωραία προσπάθεια έπειτα από εκτέλεση κόρνερ.
Ακολούθησε ο Αμερικανός διεθνής, Κόνορ Κέισι, στο 31ο λεπτό με δυνατή κεφαλιά κατόπιν σέντρας του Σεμπαστιάν Λε Του. Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι έδωσαν μεγαλύτερη προσοχή στην άμυνα και διαφύλαξαν το θετικό αποτέλεσμα, οπότε ανέβηκαν στην τρίτη θέση της ανατολικής περιφέρειας του MLS.