Πέμπτη 24 Οκτωβρίου 2013

Λίγα πράγματα από Καλάθη, Αντετοκούνμπο!!

Νικ Καλάθης και Γιάννης Αντετοκούνμπο είχαν μικρή συμμετοχή στα φιλικά των ομάδων τους.

Λίγα πράγματα από Καλάθη, Αντετοκούνμπο
Οι Μπακς πέτυχαν την πρώτη τους φιλική νίκη σε έξι ματς, με 105-95 επί των Νικς στο Μιλγουόκι, ωστόσο ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε μικρό ρόλο. Ο 18χρονος άσος σε 11:51 είχε 2 ριμπάουντ και 1 ασίστ, χωρίς να πάρει επιθετική προσπάθεια.

Οι Γκρίζλις γνώρισαν τη συντριβή με 108-72 από τους Ράπτορς στο Τορόντο. Ο Νικ Καλάθης σε 17:08 είχε 2 πόντους με μόλις 1/8 δίποντα και 0/1 τρίποντο, ενώ συμπλήρωσε τη στατιστική του με 5 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 ριμπάουντ. O Κώστας Κουφός σε ένα ακόμη ματς δεν χρησιμοποιήθηκε.

Σε άλλα φιλικά, οι Μπουλς νίκησαν τη Θάντερ στην Οκλαχόμα με 104-95 με τον Ντέρικ Ρόουζ να έχει 26 πόντους, 6 ασίστ και 4 ριμπάουντ, αλλά και τους Λουόλ Ντενγκ και Κάρλος Μπούζερ να προσθέτουν από 20 πόντους. Οι 22 πόντοι του Κέβιν Ντουράντ δεν έφταναν για τους γηπεδούχους.

Οι Σέλτικς επιβλήθηκαν 101-97 των Νετς, αλλά ο Κέβιν Γκαρνέτ με τον Πολ Πιρς δεν πραγματοποίησαν την πολυαναμενόμενη επιστροφή τους στη Βοστώνη, καθώς πήραν ανάσες.

Το Μαϊάμι πέρασε με 108-95 από τη Νέα Ορλεάνη κόντρα στους Πέλικανς με 27 πόντους του Λεμπρόν Τζέιμς και 25 του Ντουέιν Ουέιντ, ενώ ο Γκρεγκ Όντεν, που επιχειρεί να επιστρέψει στη δράση μετά τα προβλήματα τραυματισμών του στα γόνατα, είχε 2 πόντους και 2 ριμπάουντ σε 4 λεπτά.

Τέλος, με 17 πόντους του Ντιρκ Νοβίτσκι, οι Μάβερικς επικράτησαν 98-88 στην Ατλάντα των Χοκς, για τους οποίους ο Πέρο Άντιτς είχε 2 πόντους (0/6 σουτ) και 8 ριμπάουντ σε 29 λεπτά. Πηγή: sport-fm.gr