Σάββατο 2 Νοεμβρίου 2013

Έκανε πλάκα η Παρί!!

Ούτε για προπόνηση δεν χρησίμευσε στην Παρί Σεν Ζερμέν το παιχνίδι με τη Λοριάν. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού αγχώθηκε για… τρία λεπτά και με το χαλαρό 4-0, έστρεψε το βλέμμα στο Champions League.

Έκανε πλάκα η Παρί! (video)
Όσο… θιγμένη χρειαζόταν απ’ την «γκέλα» με τη Σεντ Ετιέν παρουσιάστηκε η Παρί Σεν Ζερμέν.

Απέναντι στην αδύναμη Λοριάν, η αντίπαλος του Ολυμπιακού συνδύασε το θέαμα με τη συντήρηση δυνάμεων κι επέστρεψε στις νίκες μ’ ένα άνετο 4-0.

Το γρήγορο γκολ του Μόουρα (μόλις στο 3’) και κυρίως αυτά που πέτυχαν σ’ ένα τετράλεπτο (39’, 43’) οι Μενέζ και Καβάνι τελείωσαν απ’ το ημίχρονο τη σεμνή τελετή.

Στο δεύτερο ημίχρονο λοιπόν, οι παίκτες του Λοράν Μπλαν είχαν την ευκαιρία να χαλαρώσουν ενόψει και του παιχνιδιού με την Άντερλεχτ την Τρίτη (όπου έχουν την ευκαιρία να εξασφαλίσουν και μαθηματικά την πρόκριση στην επόμενη φάση του Champions League).

Έτσι, αρκέστηκαν απλά στο να βάλουν ένα κερασάκι στο 81’ (ξανά με τον Καβάνι) και να περιμένουν πλέον απώλειες της Μονακό στο εκτός έδρας ντέρμπι με τη Λιλ, προκειμένου να… απαλλαχθούν από την παρουσία της στην κορυφή της βαθμολογίας.