Σάββατο 2 Νοεμβρίου 2013

Με τους... συνήθεις ύποπτους η Άντερλεχτ!!

Με τους… συνήθεις σκόρερ, Κλίσταν και Μίτροβιτς να «καθαρίζουν» η Άντερλεχτ επικράτησε με 3-1 της Λέουβεν στην 14η αγωνιστική Βελγίου.

Με τους... συνήθεις ύποπτους η Άντερλεχτ
Χωρίς να συναντήσει εμπόδιο η Άντερλεχτ συνέχισε με νίκη επικρατώντας με 3-1 της Λέουβεν στην 14η αγωνιστική της Jupiler League.

Ο αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Champions League άνοιξε το σκορ δυο λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τον Κλίσταν, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Μίτροβιτς έκανε το 2-0.

Στο 69’ ο Μεσούντι μείωσε σε 2-1 για την Λέουβεν, όμως η αποβολή του Πέτερσον 10 λεπτά αργότερα έδωσε την ευκαιρία στην Άντερλεχτ να αυξήσει τα τέρματα της με τον Μίτροβιτς (81’) και πάλι.

Η Λέουβεν ολοκλήρωσε το ματς με εννιά παίκτες, μετά και απ’ την αποβολή του Νγκόλοκ στο 85’, ενώ αποβλήθηκε στο 90’ ο Βάντεν της Άντερλεχτ.