Σάββατο 2 Νοεμβρίου 2013

Αργεντινή: Σωτήριος Τρεζεγκέ για Νιούελς Ολντ Μπόις!! (videos)

Εισήλθε στο ματς ως αλλαγή στο ημίχρονο, αλλά ο 36χρονος, πια, Νταβίντ Τρεζεγκέ, διασφάλισε εκτός έδρας 2-2 για τους Νιούελς Ολντ Μπόις.
Άλλωστε βρήκε δίχτυα στο 73ο και στο 84ο λεπτό, κάτι που επέτρεψε στην ομάδα του να αποσπάσει 2-2 από την Κολόν Σάντα Φε. Προγενέστερα, πάντως, οι Ολντ Μπόις δεν ανταποκρίθηκαν στις απαιτήσεις της αναμέτρησης και έμειναν πίσω με 2-0. Ο Γκαρμπιέλ Γκρασιάνι στο 40ό λεπτό και Σεμπαστιάν Πρέντιγκερ στο 56ο έβαλαν τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ, αλλά η Κολόν δεν μπόρεσε να αντιμετωπίσει τον έμπειρο Γάλλο στράικερ.
Νωρίτερα, η Άρσεναλ παραχώρησε εντός έδρας 1-1 στους Ολ Μπόις, οι οποίοι έμειναν χωρίς νίκη για έβδομο συνεχόμενο παιχνίδι, αλλά σκόραραν μετά από 475 λεπτά, όταν ο Τζόναθαν Καγέρι ισοφάρισε στο 74ο λεπτό. Από το 25ο άνοιξε το σκορ ο Μίλτον Καράγκλιο, αλλά οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν το μεταγενέστερο στραβοπάτημα των πρωτοπόρων της Inicial.
5
Σημείωση: Ο πρωταθλητής της Inicial προκρίνεται στο Κόπα Λιμπερταδόρες του 2014 και στον τελικό για της σεζόν 2013-14 της Αργεντινής.