Σάββατο 2 Νοεμβρίου 2013

Δεν μπορεί η Μαρσέιγ!!

Για ακόμη ένα ματς μακριά από τη χαρά της νίκης έμεινε η Μαρσέιγ που έμεινε στο 1-1 με τη Ρεν εκτός έδρας συνεχίζοντας να χάνει την επαφή της με τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Δεν μπορεί η Μαρσέιγ
Συνεχίζεται η «κοιλιά» της Μαρσέιγ στο γαλλικό πρωτάθλημα. Οι Μασσαλοί ήρθαν ισόπαλοι 1-1 στην έδρα της Ρεν, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής, και έμειναν για τέταρτο σερί ματς μακριά από τη νίκη.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα μόλις στο 9ο λεπτό με τον Νέλσον Ολιβέιρα. Η χαρά της Ρεν, ωστόσο, δεν κράτησε για πολύ αφού μερικά λεπτά αργότερα (16’) ο Τζόρνταν Αγιού έφερε την απόλυτη ισορροπία στο ματς. Στη συνέχεια του ματς παρότι οι παίκτες του Μοντανιέ είχαν την υπεροχή δεν κατάφεραν να πετύχουν το τέρμα που θα τους έδινε τη νίκη και το 1-1 έμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Έτσι, η Μαρσέιγ συνέχισε να χάνει την επαφή της με την πρώτη τριάδα της βαθμολογίας και παρέμεινε στην 5η θέση με 18 βαθμούς. Έναν βαθμό λιγότερο (17) έχει η Ρεν, που βρίσκεται στην 6η.