Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2013

Χαλαρά με δεύτερη ομάδα…!!

Ακόμα και με τη δεύτερη ομάδα μπορεί να νικήσει οποιονδήποτε η Ισπανία.

Χαλαρά με δεύτερη ομάδα…
Οι παγκόσμιοι πρωταθλητές και πρωταθλητές Ευρώπης επικράτησαν με 2-1 στην έδρα της Ισημερινής Γουινέας σε φιλικό ματς προετοιμασίας και έδειξαν πως όλοι οι παίκτες της βρίσκονται σε καλή αγωνιστική κατάσταση και μπορεί να τους εμπιστεύεται ανά πάσα στιγμή ο Βιθέντε Ντελ Μπόσκε.

Οι «φούριας ρόχας» ήταν ανώτεροι και «καθάρισαν» από το πρώτο ημίχρονο, όπου και σημειώθηκαν και τα τρία τέρματα της αναμέτρησης. Ο Καθόρλα άνοιξε το σκορ στο 13΄, ο Μπερμούντεζ ισοφάρισε στο 36’ και ο Χουανφράν έδωσε τη νίκη στους Ίβηρες στο 42’.

Στην επανάληψη, ο Ντελ Μπόσκε έκανε πολλές αλλαγές που αποσυντόνισαν την ομάδα του, η οποία «κατέβασε ρυθμούς».

Η σύνθεση της Ισπανίας: Ρέινα, Χουανφράν, Μπάρτρα, Ινίγκο Μαρτίνεθ (79’ Σέρχιο Ράμος), Μορένο, Κόκε (56’ Ινιέστα), Τσάμπι Αλόνσο (42’ Μπουσκέτς), Καθόρλα (57’ Βίγια), Χεσούς Νάβας (65’ Πέδρο), Νεγρέδο (46’ Γιορέντε), Μάτα Πηγή: sport-fm.gr