Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2013

Καιρός για «δύο» στο 92’!!

Μπορεί ο Άγιαξ να αγχώθηκε κόντρα στην Καμπούρ, ωστόσο στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης κατάφερε να πάρει το πολυπόθητο τρίποντο (2-1) και να ανακτήσει τη θέση του στην κορυφή του πρωταθλήματος.

Καιρός για «δύο» στο 92’
Μόνο εύκολο έργο δεν είχε ο Άγιαξ στην εκτός έδρας αναμέτρηση της 17ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος κόντρα στην προτελευταία, Καμπούρ.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 40’ με τον Σένε, ωστόσο η Καμπούρ τους επιφύλασσε δυσάρεστες εκπλήξεις, αφού οχτώ λεπτά πριν την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας της αναμέτρησης (82’) με τον Χέμεν να κάνει το 1-1.

Ωστόσο, ο πρωταθλητής έδειξε χαρακτήρα και στις καθυστερήσεις του αγώνα (90+2’) πήρε τη νίκη με το γκολ του Κλάασεν.

Με το εν λόγω τρίποντο ο Άγιαξ πέρασε στην κορυφή του πρωταθλήματος και πλέον περιμένει το αποτέλεσμα της Φίτεσε με την Μπρέντα για να δει αν θα παραμείνει στην πρώτη θέση. Πηγή: sport-fm.gr