Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2013

Κορυφή με το… ζόρι!!

Με γκολ στο 94’ επί της ΑΕ Κουκλιών η ΑΕΛ συνεχίζει στην κορυφή της Α’ Εθνικής Κύπρου, με τον Ταρζίνιο να χαρίζει στην ομάδα του νίκη αντίστοιχη με την περασμένη αγωνιστική.

Κορυφή με το… ζόρι!
Τη λύση στις καθυστερήσεις βρήκε για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική η ΑΕΛ και συνεχίζει στην κορυφή της βαθμολογίας της Α’ Εθνικής Κύπρου.

Οι πρωτοπόροι καρδιοχτύπησαν μέχρι τις καθυστερήσεις, αφού παρότι είχαν τις ευκαιρίες δεν κατάφεραν να «πληγώσουν» τα δίχτυα της ΑΕ Κουκλιών.

Τη λύση τελικά έδωσε το… κεφάλι του Ταρζίνιο, που οδήγησε τη μπάλα στο τέρμα και δημιούργησε το 1-0 στην εκπνοή του ματς.

Μάλιστα, πρόκειται για το δεύτερο συνεχόμενο ματς που η ΑΕΛ δυσκολεύεται μέχρι το τέλος, αφού την περασμένη αγωνιστική η νίκη ήρθε στο 80'. Ακόμα κι έτσι όμως δεν δείχνει διατεθειμένη να αποχωριστεί εύκολα την κορυφή, ενώ η ΑΕΚ έμεινε στην 11η θέση της βαθμολογίας.