Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2013

Μην πλησιάζετε τον Σισοκό όταν έχει νεύρα!!

Αυτή θα είναι η συμβουλή που θα δίνει από ‘δω και πέρα ο διαιτητής Μάικ Τζόουνς, που παραλίγο να χάσει το δεξί του μάτι μετά από… ξόφαλτση που δέχθηκε από τον Γάλλο μέσο της Νιούκαστλ.
Το παιχνίδι στο 1-1, μένουν δύο λεπτά για τα 90’, ο αντίπαλος κάνει καθυστερήσεις και ο Μουσά Σισοκό… τρελαίνεται.
Στο 88ο λεπτό της του αγώνα Νιούκαστλ-Σαουθάμπτον, ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων, Πάουλο Γκατσανίγα, βρίσκεται στο χορτάρι και ο Γάλλος πάει να του ζητήσει τον λόγο.
Τότε, ο πρώτος διαιτητής της συνάντησης, Μάικ Τζόουνς, πήγε να ηρεμίσει τα πνεύματα, αλλά η κατάληξη δεν ήταν ευχάριστη για τον ίδιο.
Ο Αργεντινός πορτέρο πάει να απωθήσει τον αντίπαλό του, εκείνος πάει να του απομακρύνει το χέρι με νεύρα και τότε συμβαίνει το μοιραίο.
Δημοσιεύματα θέλουν τη μύτη του Άγγλου ρέφερι να έχει σπάσει, αλλά δεν έχουν επαληθευτεί, τη στιγμή που συνέχισε κανονικά στο παιχνίδι, καθώς επίσης δεν τιμώρησε τον Σισοκό.