Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2013

Ευρωπαϊκές βάσεις για Βόλφσμπουργκ!!

Παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο και χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για περισσότερα γκολ, η Βόλφσμπουργκ νίκησε 3-1 τη Στουτγκάρδη
Στην 5η θέση της Bundesliga… στρογγυλοκάθισε η Βόλφσμπουργκ, νικώντας 3-1 τη Στουτγκάρδη. Οι «λύκοι» ήταν εξαιρετικοί από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και προηγήθηκαν στο 38’ με τον Ροντρίγκες.
Το 2-0 ήρθε από τον Ντιέγκο στο 53ο λεπτό και παρότι τέσσερα λεπτά μετά ο Βέρνερ έδωσε ελπίδες στους Βοημούς, μειώνοντας σε 2-1, ο Πέρισιτς σκόραρε έξι λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς, διαμορφώνοντας το τελικό 3-1 για τους γηπεδούχους.
ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ: Μπενάλιο, Οκς, Νάλντο, Κνόχε, Ροντρίγκες, Λουίς Γκουστάβο, Μεντόγεβιτς, Καλιγκιουρί, Άρνολντ (81’ Κου), Ντιέγκο (72’ Πέρισιτς), Όλιτς (79’ Ντοστ)
ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ: Ουλράιχ, Σακάι, Νίντερμαϊερ, Ρίντιγκερ, Ράους, Γκέντνερ, Λάιτνερ, Χάρνικ, Τραορέ (70’ Σάραρερ), Ιμπίσεβιτς (83’ Αμπντελάουε), Βέρνερ
Πηγή: onsports.gr