Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2013

Δεν… μάσησαν οι Βολιώτες!!

Ο Αχαρναϊκός προηγήθηκε αλλά ο Ολυμπιακός Βόλου δεν προβληματίστηκε! Απάντησε με τρία γκολ (τα δύο μέσα σε 4 λεπτά) και νίκησε 3-1. Νίκη στις καθυστερήσεις για τα Χανιά!

Δεν… μάσησαν οι Βολιώτες
Βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά δεν μάσησε… Ο Ολυμπιακός Βόλου αντέδρασε με τρία γκολ, πήρε τη νίκη απέναντι στον Αχαρναϊκό και διατηρήθηκε στην κορυφή του Νότιου Ομίλου της Football League μετά και την 12η αγωνιστική.

Ο Νεόφυτος άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο παιχνίδι του Βόλου. Οι γηπεδούχοι όμως χρειάστηκαν μόλις τέσσερα λεπτά για να αλλάξουν τα δεδομένα.

Στο 79ο λεπτό ο Πόνσε ισοφάρισε σε 1-1 και στο 83ο ο Πινδόνης έδωσε το προβάδισμα στους Βολιώτες. Ο Μπρέσκα στο 90’ έκανε το 3-1 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.

Την ίδια στιγμή στη Μαγούλα ο τοπικός Αστέρας δυσκόλεψε τα Χανιά, τα οποία όμως κατάφεραν να πάρουν τη νίκη. Για να το πετύχουν όμως άγχωσαν τους οπαδούς τους καθώς πέτυχαν το γκολ της νίκη στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στον Βόρειο όμιλο ξεχωρίζει η νίκη του Ηρακλή με την Αναγέννηση Καρδίτσας. Ο «γηραιός» νίκησε 3-1.

Ωστόσο, το ενδιαφέρον στον όμιλο πέφτει στο παιχνίδι που ολοκληρώνει το σημερινό πρόγραμμα της Κέρκυρας με τον Εθνικό Γαζώρο, το οποίο θα κρίνει πολλά στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.