Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2013

Τορίνο για… Ευρώπη!!

Η Τορίνο νίκησε 2-0 την Ουντινέζε στο «Φρίουλι» πετυχαίνοντας την νίκη της ημέρας για την 16η αγωνιστική της Serie A. Νίκες για Φιορεντίνα και Λάτσιο!

Τορίνο για… Ευρώπη
Η Τορίνο πέρασε με 2-0 από το «Φρίουλι» απέναντι στην Ουντινέζε συνεχίζοντας τις καλές εμφανίσεις και αποτελέσματα στο πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 48ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Τσέρσι να μην σκοράρει αυτή την φορά, αλλά να τροφοδοτεί τον Φάρνερουντ και εκείνος να χρίζεται σκόρερ.

Στο 75ο λεπτό ο Ιμόμπιλε διπλασίασε τα τέρματα της Τορίνο και υποχρέωσε σε ήττα την Ουντινέζε η οποία ήλπιζε σε κάτι καλύτερο μετά την ισοπαλία με την Ίντερ στο Μιλάνο στην προηγούμενη αγωνιστική.

Η Φιορεντίνα δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην Μπολόνια. Τη φιλοδώρησε με τρία τέρματα και έτσι παρέμεινε στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας που οδηγούν στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις της νέας αγωνιστικής σεζόν.

Στις νίκες επέστρεψε και η Λάτσιο. Μετά από έξι αγωνιστικές οι «λατσιάλι» βρήκαν τον τρόπο να φτάσουν σε ένα… τρίποντο από την στιγμή που βρήκαν και εύκολα τρόπο να σπάσουν την άμυνα της Λιβόρνο. Ας είναι καλά ο Κλόζε ο οποίος σκόραρε δύο φορές.