Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2013

«Μπλόκο» σε Βαλβέρδε! (video)

Η Μπιλμπάο ερχόταν με φόρα από τη νίκη κόντρα στην Μπαρτσελόνα, αλλά η Σεβίλλη της... έφραξε το δρόμο με το τελικό 1-1 κι ενώ η ομάδα του Βαλβέρδε είχε και χαμένο πέναλτι.

«Μπλόκο» σε Βαλβέρδε (video)
Ισόπαλες στο 1-1 έμειναν στο «Σάντσεθ Πιθχουάν» οι Σεβίλλη και Μπιλμπάο. Οι Ανδαλουσιάνοι προηγήθηκαν μόλις στο τέταρτο λεπτό με τον Μορένο, ωστόσο δεν το χάρηκαν σχεδόν καθόλου.

Διότι δύο λεπτά αργότερα, ο Τοκέρο επωφελήθηκε τα αμυντικά λάθη των γηπεδούχων, πάσαρε στον Σουσαέτα και ο τελευταίος απλώς έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα στο 6’΄για την ισοφάριση.

Οι Βάσκοι θα μπορούσαν να πάνε στα αποδυτήρια, έχοντας κάνει την ολική ανατροπή, ωστόσο στις καθυστερήσεις ο σκόρερ τους δεν κατάφερε να νικήσει τον Μπέτο από την άσπρη βούλα και το σκορ δεν άλλαξε. Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Βαλβέρδε το πάλεψε για να πάρει τη νίκη, ήταν καλύτερη, αλλά δεν τα κατάφερε, με το 1-1 να μένει ως το φινάλε.

Ακόμα και έτσι, η Μπιλμπάο παραμένει μόνη στην τέταρτη θέση, ενώ η Σεβίλλη βρίσκεται σε «συγκατοίκηση» με την Χετάφε στην έβδομη.

Goal Moreno - Sevilla 1-0 Athletic  Bilbao - 15... από video4all

Goal Susaeta - Sevilla 1-1 Athletic  Bilbao... από video4all