Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου 2013

Κλείνουν «σπίτια»!!

Σαν στο σπίτι τους ένιωσαν Βόλφσμπουργκ και Χέρτα Βερολίνου που προχώρησαν με νίκες εκτός έδρας επί των Φράιμπουργκ και Μπράουνσβαϊγκ αντίστοιχα για την 15η αγωνιστική της Bundesliga.

Κλείνουν «σπίτια»!
«Πλώρη» για τα ψηλά… πατώματα της βαθμολογίας έβαλαν Βόλφσμπουργκ και Χέρτα Βερολίνου που συνέχισαν με νίκες στο γερμανικό πρωτάθλημα.

Οι «λύκοι» δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα στην έδρα της Φράιμπουργκ την οποία φιλοδώρησαν με τρία γκολ. Μέσα σε ένα δεκάλεπτο -σχεδόν- όλα είχαν τελειώσει, αφού στο 8’ ο Άρνολντ και τρία λεπτά αργότερα ο Όλιτς είχαν βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, με το τελικό 3-0 να διαμορφώνεται από τον Σέφερ στο τέλος του ματς που βρήκε τη Βόλφσμπουργκ νικήτρια και στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Νίκη μακριά από το γήπεδό της πέτυχε όμως και η Χέρτα Βερολίνου που πέρασε με σκορ 2-0 από το Μπράουνσβαϊγκ χάρη σε τέρματα των Ράμος και Τολγκά, με την ομάδα της πρωτεύουσας να δείχνει αποφασισμένη να μείνει στην κατηγορία παρά το γεγονός πως είναι νεοφώτιστη.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τη Χέρτα ο Ρόνι, ο οποίος μπορεί να μη σκόραρε, από τα πόδια του όμως ξεκίνησαν και τα δύο γκολ της ομάδας του.