Δευτέρα 9 Δεκεμβρίου 2013

Αργεντινή: Τριπλή διακοπή και επεισόδια! (videos+photos)

Με ισοπαλία ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους στην Inicial της Αργεντινής η Μπόκα Τζούνιορς και η Ρίβερ Πλέιτ.
Η πρώτη έμεινε στο 1-1 με τη Χιμνάσια Λα Πλάτα στο «Alberto J. Armando», με το Φράντσκο Μούσις να ανοίγει το σκορ στο 37’ για τους φιλοξενούμενους και τον Εμάνουελ Γκιγκλιότι να ισοφαρίζει στο 49’. Ίδιο σκορ είχαμε και στο «Estadio Centenario Quilmes», με την Κίλμες να σκοράρει στο 46’ με το Λούκας Πέρεζ Γοδόι και τον Κάρλος Καρμπονέρο να φέρνει το ματς στα ίσα στο 17ο λεπτό των καθυστερήσεων! Το παιχνίδι διακόπηκε συνολικά τρεις φορές από το διαιτητή, καθώς δεν έλειψαν τα απρόοπτα. Την πρώτη τον βρήκε μπουκάλι ευτυχώς χωρίς να τον τραυματίσει, τη δεύτερη οι φίλαθλοι πέταξαν φωτοβολίδες στον αγωνιστικό χώρο και την τρίτη είχαμε επεισόδια στην κερκίδα, τα οποία περιορίστηκαν με την άμεση επέμβαση της αστυνομίας.
Η Τίγκρε, από την πλευρά της, πέρασε νικηφόρα από το «Estadio Ciudad De La Plata», κερδίζοντας με 2-0 την Εστουντιάντες με γκολ των Πάμπλο Βίτι στο 15’ και Ματίας Πέρεζ Γκαρσία στο 54’.

Πηγή: onsports.gr