Παρασκευή 5 Δεκεμβρίου 2014

Επιτέλους νίκη για τα Ψαχνά!!

Την πρώτη του νίκη μετά από πέντε αγωνιστικές πέτυχε σήμερα ο Ηρακλής Ψαχνών. Για την 7η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Football League επικράτησε 2-1 του Απόλλωνα Σμύρνης.

Επιτέλους νίκη για τα Ψαχνά
Την πρώτη του νίκη μετά από πέντε αναμετρήσεις πέτυχε ο Ηρακλής Ψαχνών. Για την 7η αγωνιστική του Νοτίου ομίλου της Football League επικράτησε 2-1 του Απόλλωνα Σμύρνης και απομακρύνθηκε έτσι από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με δύο γκολ. Ο Παλαιολόγος στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης άνοιξε το σκορ, ενώ ο Κοτσόνης με αυτογκόλ έφερε την ομάδα των Ψαχνών να προηγείται με δύο γκολ διαφορά.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 λίγα λεπτά μετά το δεύτερο τέρμα του Ηρακλή. Η προσπάθειά τους όμως να ισοφαρίσουν δεν στέφθηκε με επιτυχία με το παιχνίδι να λήγει 2-1.