Παρασκευή 5 Δεκεμβρίου 2014

Δεν χαρίστηκε η Σαμπντόρια!!

Μπορεί ο Σίνισα Μιχαΐλοβιτς να είχε κάνει rotation, όμως η Σαμπντόρια ήταν «κυρία» απέναντι στην Μπρέσια και χάρη στη νίκη της με σκορ 2-0 πέρασε στους «16» του Κυπέλλου Ιταλίας.

Το εισιτήριο για τη φάση των «16» του Κυπέλλου Ιταλίας πήρε και η Σαμπντόρια. Παρότι η ομάδα του Σίνισα Μιχαΐλοβιτς αγωνίστηκε με αρκετές αλλαγές, δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα απέναντι την Μπρέσια και πήρε τη νίκη-πρόκριση με σκορ 2-0.

Το σκορ στο «Λουίτζι Φεράρις» άνοιξε στο 33ο λεπτό ο Γκαμπιαντίνι, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Οι γηπεδούχοι είχαν τα ηνία στην μεγαλύτερη διάρκεια του ματς, καθώς και οι φιλοξενούμενοι έδειχναν να έχουν το μυαλό τους περισσότερο στις υποχρεώσεις τους για την Serie B. To τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπεργκέσιο στο 58’.

Στο άλλο ματς της ημέρας, η Κάλιαρι γλίτωσε το… έμφραγμα απέναντι στην Μόντενα. Η ομάδα του Ζέμαν, που είχε αρκετές αλλαγές στην σύνθεσή της, έπειτα από το 2-2 της κανονικής διάρκειας και το 4-4 στην παράταση, χρειάστηκε την διαδικασία της παράτασης για να πάρει το εισιτήριο για τους «16».