Σάββατο 10 Ιανουαρίου 2015

Πάει η παλιά Μαρσέιγ!!

Άλλαξε ο χρόνος, άλλαξε και η Μαρσέιγ, αλλά προς το χειρότερο. Η ομάδα του Μπιέλσα μπήκε με το… αριστερό στο 2015 γνωρίζοντας ήττα, 2-1, στο «Λα Μοσόν» από την Μονπελιέ.

Πάει η παλιά Μαρσέιγ
Ποδαρικό με τον χειρότερο τρόπο στη LIGUE 1 για το 2015 έκανε η Μαρσέιγ. Οι Μασσαλοί ηττήθηκαν με σκορ 2-1 στην έδρα της Μονπελιέ, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 20ης αγωνιστικής.

Στην σκιά των τραγικών γεγονότων στην Γαλλία, που συγκλονίζουν την κοινή, γνώμη το ματς στο «Λα Μοσόν» ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους. Η Μονπελιέ είδε την πίεσή της να αποδίδει καρπούς και άνοιξε το σκορ στο 36ο λεπτό με τον Μπεριγκό. Οι φιλοξενούμενοι δεν μπορούσαν να αντιδράσουν και να απειλήσουν ουσιαστικά, ενώ σα να μην έφτανε αυτό ήρθε και το δεύτερο τέρμα με τον Λάσνε στο 62’. Η απάντηση της Μαρσέιγ ήταν άμεση με τον Ομρανί στο 68ο λεπτό, όμως η ανατροπή δεν έγινε. Οι παίκτες του Μπιέλσα πίεσαν όμως δεν κατάφεραν να βρουν ξανά δίχτυα και να αποφύγουν την ήττα.

Έτσι, η Μαρσέιγ, που αγνοεί τη νίκη σε εκτός έδρας ματς εδώ και δύο μήνες, έδωσε την ευκαιρία στις Λιόν και Παρί να την πιάσουν στην κορυφή.