Σάββατο 2 Φεβρουαρίου 2013

Παρί, να την πιεις στο ποτήρι! (video)

Αυτή η Παρί Σεν Ζερμέν τρομάζει! Οι Παριζιάνοι «ξέραναν» την Τουλούζ με σκορ 4-0 και παραμένουν στην κορυφή της Ligue 1, περιμένοντας κάποιο… δώρο για να μην έχει εκ νέου συγκατοίκηση.

Τέτοια Παρί, δύσκολα να χάσει το πρωτάθλημα.

Οι Παριζιάνοι διέλυσαν την Τουλούζ με σκορ 4-0, παρέμειναν στην κορυφή της βαθμολογίας και σε πιθανό «στραβοπάτημα» της Λιόν θα παραμείνουν εκεί μόνοι.

Τον χορό των γκολ άνοιξε ο Παστόρε μόλις στο 4’, βάζοντας την Παρί σε θέση οδηγού. Στο 36’ ήταν η ώρα του Ιμπραΐμοβιτς να «μιλήσει», διπλασιάζοντας τα γκολ της ομάδας του. Τέσσερα λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Εμπενγκούε.

Την αριθμητική υπερχοή εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο η Παρί, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της. Ο Σακό στο 70’ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, ενώ το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Φαν ντερ Βιλ δύο λεπτά αργότερα, με την ομάδα του Αντσελότι να παίρνει άνετα τρεις ακόμα βαθμούς.

szólj hozzá: Toulouse vs PSG 0:4 GOALS HIGHLIGHTS