Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2013

Χατ τρικ ο Ελ-Αραμπί και νίκη για τη Γρανάδα!!

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ελ-Αραμπί η Γρανάδα επικράτησε 3-1 της Μάλαγα και… σκαρφάλωσε στην 8η θέση της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Χατ τρικ ο Ελ-Αραμπί και νίκη για τη Γρανάδα
Ο Μαροκινός φορ ήταν σε μεγάλη μέρα για την ομάδα του πρώην προπονητή του Άρη, Λούκας Αλκαράθ και… φιλοδώρησε με τρία δικά του γκολ τη Μάλαγα, η άμυνα της οποίας υπέπεσε σε αμέτρητα λάθη.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς τέρματα για τις δύο ομάδες, όμως στο δεύτερο μέρος, ο Ελ-Αραμπί πήρε το… όπλο του! Στο 48’ άνοιξε το σκορ και παρά την προσωρινή ισοφάριση στο 54’ από τον Χουανμί, η Γρανάδα δεν πτοήθηκε! Πέντε λεπτά αργότερα, ο 26χρόνος επιθετικός έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα του και πάλι με δικό του τέρμα στο 77’ «κλείδωσε τη νίκη για τους γηπεδούχους.

Αυτή η νίκη είναι η τρίτη της Γρανάδα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, ανέβηκε στην 8η θέση, έστω και έχοντας δώσιε έναν αγώνα περισσότερο και αρχίζει να… γλυκοκοιτάζει την έξοδ;o της στο Europa League!
Πηγή: sport-fm.gr