Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2013

Αργεντινή: Βήμα σωτηρίας για Ραφαέλα!! (videos)

Λίγες αγωνιστικές πριν από το πέρας της Inicial, η Γοδόι Κρουζ βρέθηκε εντός της ζώνης υποβιβασμού της τριετής κατάταξης, αφού έχασε με 3-1 στην έδρα της Ατλέτικο Ραφαέλα.
Βέβαια, με το τέλος του Final καθορίζονται οι τρεις ομάδες, που θα υποβιβαστούν, οπότε υπάρχει ακόμα σημαντικό περιθώριο ανατροπής των δεδομένων. Για την ώρα, πάντως, η Ατλέτικο ξέφυγε από τις «επικίνδυνες» θέσεις πετυχαίνοντας δίκαιη νίκη σε βάρος της ομάδας του Μαρτίν Παλέρμο.
Στα των γκολ, ο Ντιέγκο Φερέιρα άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό, ενώ ο 28χρονος Ντιέγκο Βέρα διαμόρφωσε το 2-0 στο 40ό λεπτό και το 3-0 στο 62ο με πέναλτι. Εν τέλει, ο Χόρχε Κουρμπέλο μείωσε σε 3-1 στο 83ο λεπτό, αλλά ήταν ήδη αργά για τους φιλοξενούμενους.