Πέμπτη 7 Νοεμβρίου 2013

Πρώτη νίκη για Φέντερερ!

Την πρώτη του νίκη στο Λονδίνο πέτυχε ο Ρότζερ Φέντερερ απέναντι στον Ρισάρ Γκασκέ και έμεινε ζωντανός στο κυνήγι της πρόκρισης στην τετράδα.

Πρώτη νίκη για Φέντερερ
Επιβλητικός ο Ρότζερ Φέντερερ δεν άφησε πολλά περιθώρια αντίδρασης στον Ρισάρ Γκασκέ και επικράτησε 2-0 σετ (6-4, 6-3), στην O2 Arena του Λονδίνου, για την δεύτερη αγωνιστική των τελικών της ATP. Έτσι, ο "βασιλιάς", ύστερα από μια 1 ώρα και 22 λεπτά αγώνα, σημείωσε την πρώτη του νίκη και έμεινε ζωντανός στο κυνήγι της πρόκρισης στα ημιτελικά,

Το βράδυ (22:00) αγωνίζονται οι Τζόκοβιτς-Ντελ Πότρο, όπου ο Σέρβος έχει την ευκαιρία να πάρει την πρόκριση στην τετράδα, εφόσον νικήσει χωρίς να κάνει σετ. Πάντως ο αγώνας του Φέντερερ με τον Ντελ Πότρο στο φινάλε των ομίλων θα είναι... όλα τα λεφτά.Πηγή: sport-fm.gr