Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2014

Στο… κόλπο η Μπορντό!

Το αήττητο της Σεντ Ετιέν πήγε… περίπατο στο «Σαμπάν Ντελμά», καθώς η Μπορντό επικράτησε εύκολα με σκορ 2-0 και μετά από αρκετό καιρό ξαναμπήκε στο παιχνίδι για το ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Στο… κόλπο η Μπορντό
Σπουδαία νίκη με σκορ 2-0 πήρε η Μπορντό στο «Σαμπάν Ντελμά», επικρατώντας 2-0 της Σεντ Ετιέν στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του γαλλικού πρωταθλήματος.

Οι «Γιρονδίνοι» σταμάτησαν το αήττητο σερί των πέντε αγώνων που κρατούσαν οι φιλοξενούμενοι και πλέον ξαναμπήκαν δυνατά στο κυνήγι της 4ης θέσης. Ο Αμπντού Τραορέ έδωσε προβάδισμα στη Μπορντό λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου (41’), ενώ το 2-0 διαμορφώθηκε στο ξεκίνημα του δευτέρου 45λεπτου με τον Κάρλος Ενρίκε (51’).

Έτσι, η Μπορντό έφτασε τους 34 βαθμούς και συγκατοικεί με τη Λιόν στην 5η θέση. Από την άλλη πλευρά, οι «στεφανουά» έμειναν στους 37 και την 4η.