Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2014

Κολοβός: «Βαριά ήττα»

Απογοητευμένος από τη βαριά ήττα του Πανιώνιου στη Κομοτηνή απέναντι στον Πανθρακικό εμφανίστηκε ο Δημήτρης Κολοβός.

Καθόλου ευχαριστημένος από την εκτός έδρας ήττα του Πανιώνιου στην Κομοτηνή δεν έμεινε ο Δημήτρης Κολοβός. Ο νεαρός μεσοεπιθετικός των «κυανέρυθρων», με δηλώσεις του στη Nova μετά το τέλος του ματς, χαρακτήρισε απρόσμενη την εξέλιξη του δευτέρου ημιχρόνου για την ομάδα του.

Παράλληλα, αναφέρθηκε και στο μικρό ρόστερ του Πανιώνιου το οποίο δεν εξυπηρετεί παίκτες και προπονητή.

Αναλυτικά τα όσα είπε στη Nova:
«Το 4-1 είναι βαρύ για την ομάδα μας δεν περιμέναμε να εξελιχτεί έτσι το ματς όμως πρέπει να το ξεχάσουμε γρήγορα γιατί ακολουθούν δύσκολα ματς.

Σίγουρα χάσαμε την συγκέντρωση μας σε κάποιο σημείο, τα γκολ του Πανθρακικού ήταν πολύ ωραία-άπιαστα αλλά για να χάσεις ένα ματς έχουμε κάνει και εμείς λάθη. Μπήκαμε δυνατά στο Β' ημίχρονο και δεν περίμενα να εξελιχθεί έτσι το παιχνίδι.

Δεν έχουμε μεγάλο ρόστερ και είναι πολλά τα παιχνίδια. Οι περισσότεροι παίκτες είμαστε κουρασμένοι από τα συνεχόμενα ματς. Ο κόουτς θέλει να κάνει ροτέσιον αλλά δεν μπορεί, δεν ξέρω αν θα τα καταφέρουμε μέχρι το τέλος αλλά θα προσπαθήσουμε για το καλύτερο εμείς».

Ντούνης: «Καταρρεύσαμε»
Στην κατάρρευση του Πανιώνιου μετά το τρίτο τέρμα του Πανθρακικού απέδωσε την ήττα στην Κομοτηνή ο Μάρκος Ντούνης.
Απογοητευμένος από την ήττα του Πανιώνιου στην Κομοτηνή εμφανίστηκε ο Μάρκος Ντούνης.

Ο μέσος των «κυανέρυθρων» και σκόρερ του μοναδικού τέρματος της ομάδας του, με δηλώσεις του στη Nova, στάθηκε στην αγωνιστική κατάρρευση μετά το τρίτο τέρμα του Πανιώνιου.

Όσον αφορά για το 2000ο τέρμα στην ιστορία του Πανιώνιου, τόνισε πως θα προτιμούσε να το είχε συνδυάσει με μια νίκη.

«Κάναμε πολύ καλό 1ο ημίχρονο θα μπορούσαμε να βάλουμε και άλλο γκολ, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο δεν πήγαν καλά τα πράγματα για μας.
Δεχτήκαμε το δεύτερο γκολ προσπαθήσαμε στη συνέχεια, πιέσαμε αλλά φάγαμε το τρίτο και καταρρεύσαμε .

Πόσο σημαντικό είναι ότι σημείωσε το γκολ 2000 στην ιστορία του Πανιωνίου;

Σίγουρα είναι σημαντικό αλλά εγώ ήθελα να πάρουμε τη νίκη και να κάνουμε μια καλή εμφάνιση. Δυστυχώς χάσαμε και τώρα κοιτάμε τα επόμενα παιχνίδια.

Το κύπελλο είναι στους στόχους μας. Ο ΟΦΗ είναι βατός αντίπαλος και πιστεύω ότι μπορούμε να περάσουμε στα ημιτελικά.
Είναι δύσκολο για μας τα συνεχόμενα παιχνίδια γιατί το ρόστερ είναι μικρό όμως ο Πανιώνιος έχει μάθει στα δύσκολα και θα τα καταφέρουμε στο τέλος»