Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2014

Από κοντά και οι άλλοι…!

Καμία έκπληξη δεν σημειώθηκε στο κυπριακό πρωτάθλημα, καθώς Απόλλων Λεμεσού και Ερμής συνέχισαν με νίκες στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής και βρίσκονται σε απόσταση αναπνοής από την ΑΕΛ.

Από κοντά και οι άλλοι…
Σε επαφή με την κορυφή του κυπριακού πρωταθλήματος παραμένει ο Απόλλων Λεμεσού, ο οποίος επικράτησε της Δόξας Κατωκοπιάς με 2-1 στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής.

Δύο βαθμούς πίσω από τη συμπολίτισσα ΑΕΛ, η οποία νωρίτερα επικράτησε με 2-1 της ΑΕΚ Λάρνακας, βρίσκεται η ομάδα του Χρηστάκη Χριστοφόρου, η οποία σκόραρε δύο φορές με τέρματα του Γκουγιόν, έπειτα από κόρνερ του Ρόμπερ στο 58ο λεπτό και του Σανγκόι στο 79΄.

Το μόνο που κατάφερε η Δόξα ήταν να μειώσει σε 2-1 με τον Καρλίτος στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Κοντά στην πρωτοπόρο ΑΕΛ και τον Απόλλωνα παραμένει ο Ερμής, ο οποίος νίκησε με 1-0 τον Εθνικό Αχνάς, προσπερνώντας παράλληλα τον ΑΠΟΕΛ του Γιώργου Δώνη στη βαθμολογία, ύστερα από 18 αγωνιστικές.

Το τέρμα της ομάδας του Γιάννη Αραμπατζή σημείωσε ο Τακπατζούμι στο 79ο λεπτό.