Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2014

Μιτρο-γκοολ…!

Η Άντερλεχτ ήταν η νικήτρια του ντέρμπι με την Κλαμπ Μπριζ στις Βρυξέλλες. Με τέρματα των Μίτροβιτς και Ν’ Σακαλά, νίκησε 2-0 και βρίσκεται πλέον μόνη στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Μιτρο-γκοολ…
Ήταν το σούπερ ντέρμπι της 23ης αγωνιστικής και το μεγαλύτερο στη χώρα. Άντερλεχτ και Κλαμπ Μπριζ τέθηκαν αντιμέτωπες στο «Κονστάντ Βάντεν Στοκ», με την ομάδα των Βρυξελλών να φτάνει σχετικά εύκολα στη νίκη με σκορ 2-0 και να απολαμβάνει τη μοναξιά της δεύτερης θέσης της βαθμολογίας.

Η Άντερλεχτ, που επέστρεψε στις επιτυχίες, άνοιξε το σκορ στο 39ο λεπτό με τον Αλεξάνταρ Μίτροβιτς, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φαμπρίς Ν’ Σακαλά, δύο λεπτά πριν το τέλος. Οι φιλοξενούμενοι, που έχουν να κερδίσουν στο συγκεκριμένο γήπεδο από το 1998 (7 ήττες πλέον και 6 ισοπαλίες), έμειναν στην τρίτη θέση, με συγκάτοικο τη Ζούλτε Βάρεγκεμ.