Δευτέρα 27 Ιανουαρίου 2014

Ο Ακουιλάνι δεν ήταν αρκετός!!

Τρία γκολ πέτυχε ο Ακουιλάνι, αλλά και πάλι δεν ήταν αρκετά! Η Φιορεντίνα έμεινε στο 3-3 με την Τζένοα, η οποία ήταν αρκετά σκληρό καρύδι στη Φλωρεντία!

Ο Ακουιλάνι δεν ήταν αρκετός!
Σοκ για την φορμαρισμένη Φιορεντίνα! Ήρθε ισόπαλη 3-3 με την Τζένοα στο παιχνίδι το οποίο έριξε την αυλαία της 21ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος.

Πρωταγωνιστής του αγώνα ο Ακουλάνι ο οποίος σκόραρε και τα τρία τέρματα των γηπεδούχων.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ με πέναλτι του Τζιλαρντίνο στο 27ο λεπτό του αγώνα. Ο Ακουιλάνι ισοφάρισε στο 33ο επίσης με πέναλτι.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό όμως ο Αντονίνι έδωσε προβάδισμα για την ομάδα της Γένοβας.

Ο Ακουιλάνι στο 42ο λεπτό ισοφάρισε και πάλι για τους γηπεδούχους.

Ο άσος της Φιορεντίνα όμως δεν έμεινε εκεί… Στο 57ο λεπτό, με το τρίτο του τέρμα έκανε το 3-2, η πρώτη φορά που βρέθηκαν μπροστά στο σκορ οι γηπεδούχοι.

Ο Ντε Μάιο όμως στο 77ο λεπτό ισοφάρισε σε 3-3 το οποίο ήταν και το τελικό σκορ.