Σάββατο 15 Φεβρουαρίου 2014

Μια κακή παρένθεση!!

Η Μάιντς νίκησε 2-0 το Ανόβερο και επέστρεψε στις επιτυχίες ελπίζοντας ότι η ήττα της από την Βόλσφσμπουργκ στην προηγούμενη αγωνιστική ήταν απλώς μια κακή παρένθεση.

Μια κακή παρένθεση!
Η Μάιντς επικράτησε 2-0 του Ανόβερου στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 21ης αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι έτσι επέστρεψαν στις επιτυχίες μετά από τη βαριά ήττα που είχαν γνωρίσει στην προηγούμενη αγωνιστική από την Βόλφσμπουργκ, η οποία αποτελεί μια κακή παρένθεση στο σερί των νικών που έχουν «χτίσει».

Ο Μάλι στο 51ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στη Μάιντς. Ωστόσο το τελικό σκορ το διαμόρφωσε ο Μότινγκ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων…

Η Μάιντς με τους τρεις βαθμούς που πήραν διατηρούν τις όποιες ελπίδες έχουν για να μπουν ανάμεσα στις ομάδες οι οποίες διεκδικούν μια θέση για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Mainz 05 2-0 Hannover 96 All Goals από all-goals