Δευτέρα 3 Νοεμβρίου 2014

Δεν πήρε το… δώρο!!

Τσάμπα χάρηκε την ήττα της Ομόνοιας η ΑΕΛ καθώς δύο ώρες αργότερα έχασε εντός έδρας με 3-2 από τον Ερμή και παρέμεινε εκτός της πρώτης τριάδας του κυπριακού πρωταθλήματος που οδηγεί στην… Ευρώπη.

Δεν πήρε το… δώρο
Σπουδαίο «διπλό» πήρε ο Ερμής στην έδρα της ΑΕΛ, επικρατώντας 3-2, με τον Ονίλο να πετυχαίνει το «χρυσό» γκολ της ομάδας του, ενώ ο αντίπαλος είχε μείνει εννέα λεπτά νωρίτερα με παίκτη λιγότερο, καθώς ο Κυριακού αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα για φάουλ πάνω στον Νιγηριανό. Την πρώτη την είχε δει στο 18ο λεπτό.

Η μέρα ήταν καλή το… πρωί, αλλά όχι και το βράδυ. Ο Ντανιελζίνιο έκανε το 1-0 στο 2’ και ο Ιμπραίμι ισοφάρισε στο 13’, με τον Ονίλο να δείχνει τις διαθέσεις του στο 20’ και… 1-2. Ο Μπεμπέ έστειλε τις δύο ομάδες ισόπαλες στα αποδυτήρια, καθώς έκανε το 2-2 στο 45’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, που κέρδισε ο Εντμάρ από τον Μουσταφά.

Με αυτό το αποτέλεσμα η ΑΕΛ παρέμεινε στους δώδεκα βαθμούς και την τέταρτη θέση και ο Ερμής πήγε στους έντεκα.

Δείτε εδώ τη βαθμολογία του κυπριακού πρωταθλήματος.