Δευτέρα 3 Νοεμβρίου 2014

Χαμογέλασε ξανά η Μαρσέιγ!!

Μετά την ήττα από τη Λιόν την περασμένη Κυριακή, αλλά και τον αποκλεισμό στο Λιγκ Καπ, η Μαρσέιγ επικράτησε 2-1 της Λανς και αύξησε στους τέσσερις βαθμούς τη διαφορά από τη δεύτερη Παρί.

Χαμογέλασε ξανά η Μαρσέιγ!
Στις νίκες επέστρεψε η Μαρσέιγ, επικρατώντας 2-1 της Λανς, στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε τη 12η αγωνιστική της Ligue 1, με αποτέλεσμα να αυξήσει στους τέσσερις βαθμούς τη διαφορά της από τη δεύτερη Παρί Σεν Ζερμέν.

Αρκετά πιεστική ήταν η Μαρσέιγ στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, με τον Ενκούλου να τη βάζει μπροστά στο σκορ στο 11’. Όμως, στη συνέχεια οι Μασσαλοί υπέπεσαν σε πολλά αμυντικά λάθη και ένα από αυτά εκμεταλλεύτηκε η Λανς με τον Γκιγιόμ στο 31’ για να φέρει το ματς στα ίσα και το 1-1 να μείνει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο το ματς δεν είχε ιδιαίτερο ρυθμό, αλλά οι γηπεδούχοι ήταν πιο απειλητικοί, με τον Τοβέν να τους δίνει εκ νέου το προβάδισμα στο 60ο λεπτό.