Δευτέρα 3 Νοεμβρίου 2014

Την έκανε… πελάτισσα!!

Τέσσερις μέρες με το Λιγκ Καπ, η Μπορντό επικράτησε ξανά της Τουλούζ, αυτή τη φορά με 2-1 και για τη 12η αγωνιστική της Ligue 1.

Την έκανε… πελάτισσα!
Στις νίκες, αλλά και στην τετράδα επέστρεψε η Μπορντό, η οποία επικράτησε 2-1 της Τουλούζ, για τη 12η αγωνιστική της Ligue 1, τέσσερις μέρες μετά το 3-1 για το Λιγκ Καπ Γαλλίας.

Με την Μπορντό να έχει μόλις μία καλή ευκαιρία, ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Όμως, στο δεύτερο μέρος οι Γιρονδίνοι μπήκαν πιο δυνατά και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με τον Πλανούς στο 52’.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και με τον Ρολάν στο 63’ πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων, ωστόσο η Τουλούζ κατάφερε να μειώσει με τον Πέσιτς, πέντε λεπτά αργότερα (68’), με το 2-1 να ήταν και το τελικό σκορ.