Δευτέρα 4 Φεβρουαρίου 2013

Ιτάνζ: «Έπρεπε να νικήσουμε»

Απογοητευμένος με τον βαθμό της ισοπαλίας (2-2) που απέσπασε ο ΠΑΟΚ στο «Κλεάνθης Βικελίδης» κόντρα στον Άρη, εμφανίστηκε σε δηλώσεις του ο τερματοφύλακας του «δικέφαλου του Βορρά», Σαρλ Ιτάνζ.

Μάλιστα, ο έμπειρος πορτιέρο μίλησε και για το ντεμπούτο του με τον νέο του σύλλογο και πως το έζησε.

«Δεν είμαι ικανοποιημένος γιατί ήμασταν δύο φορές μπροστά στο σκορ. Είχαμε πάθος στο δεύτερο ημίχρονο και γνωρίζοντας πως ήταν ένα σημαντικό παιχνίδι, μας έκανε πιο προσεκτικούς. Ας μη ξεχνάμε πως παίξαμε με παίκτη λιγότερο είκοσι λεπτά, αλλά εγώ πιστεύω πως θα έπρεπε να κερδίσουμε.
, ενώ για το ντεμπούτο του είπε: « Ήταν ένα καυτό ντεμπούτο. Ήταν ένα ντέρμπι. Ήταν κάπως μυστήριο το παιχνίδι για μένα, γιατί έπρεπε να συνεννοηθώ με τους νέους συμπαίκτες μου. Σίγουρα χρειάζομαι λίγο χρόνο για να προσαρμοστώ στα νέα δεδομένα της ζωής μου», τα λόγια Ιτάνζ μετά το ματς.