Σάββατο 6 Απριλίου 2013

MLS: Αργεντίνικη «ανάσα» για Σπόρτινγκ!! (video)

Χάρη σε γκολ του Κλαούντιο Μπίελερ στο 89ο λεπτό, η Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι επικράτησε της Ντι Σι Γιουνάιτεντ με 1-0 και ανέβηκε στη δεύτερη θέση του ανατολικού γκρουπ του MLS.
Η Σπόρτινγκ ήταν ανώτερη από το ξεκίνημα της αναμέτρησης, αλλά δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Μπιλ Χαμίντ. Η συγκεκριμένη πραγματικότητα άλλαξε, όταν ο 29χρονος Αργεντινός επιθετικός υποδέχτηκε ασίστ του Σούνι Σάαντ και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.
Από την πλευρά της, η ομάδα του Μπεν Όλσεν, που έχει πέντε ήττες σε ισάριθμα ματς εναντίον των εκπρόσωπων του Μιζούρι, απώλεσε μοναδική ευκαιρία στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Λίοναρντ Παχόι. Στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, όμως, έδωσε προτεραιότητα στην άμυνα, τακτική που δεν αποδείχθηκε ευεργετική, έστω και οριακά.