Τρίτη 12 Νοεμβρίου 2013

MLS: Πικρή νίκη για Ρέαλ! (video)

Με εντός έδρας 4-2 σε βάρος των Πόρτλαντ Τίμπερς ξεκίνησε η Ρέαλ Σολτ Λέικ τους τελικούς της δυτικής περιφέρειας του MLS, αλλά ήθελε καλύτερο σκορ ενόψει του επαναληπτικού.
Άλλωστε βρέθηκε στο 4-1, αλλά κεφαλιά του Φρεντερίκ Πικιόν στο 91ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα και έδωσε ουσιαστικές ελπίδες πρόκρισης στους εκπρόσωπους του Όρεγκον. Πάντως, οι Τίμπερς προηγήθηκαν με 1-0 στο 13ο λεπτό χάρη σε έξοχη εκτέλεση φάουλ του Καναδού Ουίλ Τζόνσον.
Η Ρέαλ ισοφάρισε στο 35ο λεπτό με τον Κρις Σούλερ και ολοκλήρωσε την ανατροπή στο 41ο με τον Ρόμπι Φίντλι. Στο 48ο ο Ντέβον Σάντοβαλ πέτυχε το 3-1 και στο 82ο ο Χαβιέ Μοράλες το 4-1 με κοντινή κεφαλιά, αλλά η αξία του γκολ του 33χρονου Αργεντινού μειώθηκε λόγω των εξελίξεων στη συνέχεια της αναμέτρησης.