Κυριακή 2 Νοεμβρίου 2014

Ποτέ ξανά…!!

Η Ομόνοια βρέθηκε μέσα σε εννέα λεπτά από τον… παράδεισο στην… κόλαση, καθώς προηγήθηκε 1-0 με γκολ του Ποτέ στο 60’, αλλά δέχθηκε δύο τέρματα σε ένα δίλεπτο και έχασε από την ουραγό, Αγία Νάπα.

Ποτέ ξανά…
Ήττα-σοκ για την Ομόνοια μέσα στο ΓΣΠ στην όγδοη αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος από την τελευταία της βαθμολογίας, Αγία Νάπα που πριν το ματς μετρούσε δύο ισοπαλίες, ενώ δεν είχε κάνει… σεφτέ στις νίκες. Το σκορ άνοιξε ο Ποτέ στο 60ο λεπτό, αλλά ύστερα από οκτώ λεπτά βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο. Ο Παναγιότοφ ισοφάρισε αρχικά στο 67’ και λίγα δευτερόλεπτα μετά ο Κολοκούδιας έκανε το 1-2 που έμεινε μέχρι το τέλος.

Με αυτό το αποτέλεσμα οι νικητές ισοβάθμησαν με τον Οθέλλο που ήρθε ισόπαλος (1-1) με τον ΑΕ Κιτίου και πλέον έχουν πέντε πόντους. Ο Μιτίδης έκανε το 0-1 στο 3ολεπτό Χμαλάτζε απάντησε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.