Κυριακή 2 Νοεμβρίου 2014

Άνετη με Πίρλο, περιμένει Ολυμπιακό!! (video)

Μόνη στην κορυφή της Serie A είναι και πάλι η Γιουβέντους, καθώς επικράτησε με 2-0 της Έμπολι, τρεις ημέρες πριν τον Ολυμπιακό και εκμεταλλεύτηκε την απώλεια της Ρόμα. Σκόραρε με φάουλ ο Πίρλο.

Άνετη με Πίρλο, περιμένει Ολυμπιακό (video)
Πρώτη, χωρίς συγκάτοικο είναι και πάλι στην κορυφή της Serie A, καθώς πέρασε με 2-0 από την έδρα της Έμπολι για την 10η αγωνιστική και ξέφυγε τρεις πόντους από την Ρόμα, που νωρίτερα είχε χάσει με το ίδιο σκορ από τη Νάπολι.

Οι φιλοξενούμενοι δυσκολεύτηκαν για περίπου μια (αγωνιστική) ώρα, αλλά ήρθε η λύτρωση από τον Αντρέα Πίρλο, που στο 61’ σκόραρε με τον… γνώριμο του τρόπο, με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Το παιχνίδι καθάρισε ο Μοράτα έντεκα λεπτά αργότερα, κάνοντας το 2-0 και οι πρωταθλητές πλέον στρέφονται στο εντός έδρας ματς της Τρίτης κόντρα στον Ολυμπιακό για την 4η αγωνιστική του Champions League.

Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν οι γηπεδούχοι, λόγω αποβολής του Τονέλι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Empoli vs Juventus (0-2) Full Highlights 01/11... από rubin7190

Αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο ο Ογκμπόνια καθώς αντιμετώπιζε πρόβλημα τραυματισμού και τη θέση του πήρε ο Λιχτστάινερ. Ο Ιταλός αμυντικός είχε αγωνιστεί για 77 λεπτά στο ματς του Καραϊσκάκη.