Κυριακή 2 Νοεμβρίου 2014

«Καθάρισαν» τα ντέρμπι!

Μίλησε η έδρα στα ντέρμπι της ενδέκατης αγωνιστικής της Eredivisie με τις Τβέντε και Φέγενορντ να επικρατούν με το ίδιο σκορ (2-0) κόντρα σε Χέρενφεϊν και Τσβόλε αντίστοιχα.

«Καθάρισαν» τα ντέρμπι
Με τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν με το ίδιο σκορ (2-0) ολοκληρώθηκαν τα ντέρμπι της ενδέκατης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Η Φέγενορντ συνέχισε το θετικό σερί που κρατάει τις πέντε τελευταίες αγωνιστικές επικρατώντας και της Τσβόλε με 2-0. Με τους φαν Μπικ (50’) και Μποέτιους (62’) να «καθαρίζουν» στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου, πανηγύρισε το τρίποντο που την ανέβασε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Στο δεύτερο ημίχρονο πήρε τους τρεις βαθμούς και η Τβέντε επί της Χέρενφεϊν, με τους Μπενγτσον (67’( και Μοχτάρ (72’) να στέλνουν την μπάλα στα δίχτυα και την ομάδα τους να σκαρφαλώνει στην τέταρτη θέση, αφήνοντας τους φιλοξενούμενους στην έβδομη.