Κυριακή 2 Νοεμβρίου 2014

Έκανε πλάκα ο ΑΠΟΕΛ!!

Ψυχρός «εκτελεστής». Ο Κίλιαν Σέρινταν ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της νίκης του ΑΠΟΕΛ με 4-0 επί του Εθνικού Άχνας. Δύο γκολ και μία ασίστ για τον Ιρλανδό επιθετικό. «Ξέφυγε» πάλι η ομάδα του Δώνη.

Έκανε πλάκα ο ΑΠΟΕΛ
Καταιγιστικός ήταν ο ΑΠΟΕΛ, ο οποίος με… μπροστάρη τον Κίλιαν Σέρινταν «διέλυσε» με 4-0 τον Εθνικό Άχνας κι έστειλε την διαφορά του από τον δεύτερο (Απόλλωνα) ξανά στους τέσσερις βαθμούς. Δύο γκολ και μία ασίστ για τον Ιρλανδό επιθετικό.

Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε το παιχνίδι για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι μόλις στο 7ο λεπτό πήραν… κεφάλι στο σκορ, με δράστη τον Σέρινταν. Στην συνέχεια έχασαν κι άλλες ευκαιρίες για να διευρύνουν την διαφορά, ενώ από τα μέσα και μετά και οι γηπεδούχοι έκαναν αισθητή την παρουσία τους. Τίποτα δεν άλλαξε όμως.

Εξαιρετικός ο ρυθμός και στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Σέρινταν να «ξαναχτυπά» διπλασιάζοντας τα τέρματα του ΑΠΟΕΛ στο 55’. Δεκαπέντε λεπτά αργότερα, η ομάδα του Γιώργου Δώνη έβαλε και το τρίτο στον Εθνικός Άχνας. Σκόρερ ο Αλεξάνδρου, από ασίστ -φυσικά- του Σέρινταν. Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 85’ ο Μαντούκα.