Κυριακή 2 Νοεμβρίου 2014

Μαρσέιγ σου ‘ρχεται!!

Αποφασισμένη να μην κλωτσήσει τον τίτλο η Παρί. Η ομάδα του Μπλαν, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, πήρε τη νίκη στην έδρα της Λοριάν (2-1) και πηγαίνει με το 3/3 στο ντέρμπι με την Μαρσέιγ.

Μαρσέιγ σου ‘ρχεται
«Χτίζει» ψυχολογία ενόψει του ντέρμπι κορυφής με την Μαρσέιγ η Παρί. Η ομάδα του Λοράν Μπλαν, πέρασε από την έδρα της Λοριάν (2-1) και περιμένει ορεξάτη τους Μασσαλούς στο Παρίσι.

Παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, με τέρμα του Γκερέιρο στο τέλος του ημιχρόνου, οι Παριζιάνοι βρήκαν τον τρόπο να αντιδράσουν στην Βρετάνη. Στο δεύτερο 45λεπτο ξεκίνησε η αντεπίθεση με τον Καβάνι να ισοφαρίζει στο 61ο λεπτό. Πριν καλά – καλά περάσει ένα δεκάλεπτο από το τέρμα του Ουρουγουανού, ο Μπαεμπέκ έδωσε το προβάδισμα στην Παρί στο 69’.

Το 2-1 έμεινε μέχρι το φινάλε κι έτσι η ομάδα του Μπλαν έφτασε στον πόντο την πρωτοπόρο Μαρσέιγ, που παίζει την Κυριακή στην έδρα της με τη Λανς.