Δευτέρα 21 Οκτωβρίου 2013

Δεν άξιζε έτσι στην Ίντερ!! (video)

Έπαιξε με δέκα για... ολόκληρο ματς. Βρέθηκε στο σκορ πίσω δύο φορές. Κι όμως, αν και η Ίντερ κατάφερε να το γυρίσει, στο 90’ δέχθηκε γκολ για το τελικό 3-3 στο συγκλονιστικό ματς με την Τορίνο!

Δεν άξιζε έτσι στην Ίντερ! (video)
Έδειξε... καρδιά, αλλά πληγώθηκε στο φινάλε! Η Ίντερ αν και έπαιζε με αριθμητικό μειονέκτημα από το 4’, αν και βρέθηκε να κυνηγά το σκορ δις, το γύρισε, αλλά στο 90’ δέχθηκε γκολ-μαχαιριά από την Τορίνο για το 3-3 σε ακόμα ένα επικό ματς στην Ιταλία την Κυριακή (μετά από αυτό ανάμεσα σε Φιορεντίνα-Γιουβέντους)!

Μόλις στο 2’ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Τσέρτσι και τρία λεπτά αργότερα, οι «νερατζούρι» έμειναν πρόωρα με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Χαντάνοβιτς, με τον διαιτητή να δίνει πέναλτι. Κι όμως, ο «κρύος» Καρίσο που μπήκε στον αγώνα κάτω από την εστία απέκρουσε το σουτ του Τσέρτσι, με τον άσο της Τορίνο να χάνει νέα μεγάλη ευκαιρία να δώσει προβάδισμα στην ομάδα του.

Το αριθμητικό πλεονέκτημα έφερε αποτελέσματα, αφού ο Φάρνερουντ στο 21’ με διαγώνιο σουτ μέσα στην περιοχή έκανε το 1-0 μέσα σε αποθέωση! Η ομάδα του Ματσάρι κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με το σκορ στα ίσα. Και γι’ αυτό «ευθύνεται» ο Γκουαρίν που στις καθυστερήσεις έπιασε φοβερό ανάποδο ψαλίδι για το 1-1!

Οκτώ λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους, η Τορίνο μπήκε ξανά σε θέση οδηγού, όταν ο Ιμόμπιλε έπιασε το σουτ και την έστειλε στα δίχτυα. Και πάλι υπήρξε απάντηση από την Ίντερ, όμως! Προ κενής εστίας στο 55’ ο Παλάσιο ισοφάρισε για δεύτερη φορά σε 2-2 με κεφαλιά!

Και δεν έμεινε εκεί, αλλά στο 71’ ξανά ο ίδιος και μετά από ωραία συνεργασία με τον Μπελφοντίλ έδωσε προβάδισμα στους «νερατζούρι» σε μια ανατροπή που έμοιαζε επική μέχρι το τελευταίο λεπτό του αγώνα. Διότι στην εκπνοή ο Μπελόμο εκτέλεσε το φάουλ, ο Καρίσο δεν υπολόγισε σωστά και έγινε το 3-3, σε ένα ματς που καθήλωσε με τέτοια διακύμανση!

Torino 3-3 Inter (Highlights) 20.10 ourmatch.net από ourmatch