Σάββατο 30 Νοεμβρίου 2013

Την σταμάτησε ο Κονέ!!

Ο Κονέ σκόραρε και έβαλε δύσκολα στην Πάρμα… Αυτή δεν μπόρεσε να κάνει την ανατροπή και η Μπολόνια πήρε άλλον έναν σημαντικό βαθμό.

Την σταμάτησε ο Κονέ!
Η νίκη της Πάρμα επί της Νάπολι στην προηγούμενη αγωνιστική δεν είχε συνέχεια, απέναντι στην Μπολόνια με την οποία ήρθε ισόπαλη 1-1!

Για αυτό φρόντισε ο Κονέ ο οποίος –μετά το παιχνίδι με την Ίντερ- βρήκε και πάλι δίχτυα .

Ο Έλληνας μέσος άνοιξε στο σκορ για την Μπολόνια στο 10ο λεπτό του αγώνα και έβαλε δύσκολα για τους γηπεδούχους.

Οι παίκτες της Πάρμα προσπάθησαν να αντιδράσουν και να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση. Ωστόσο κάτι τέτοιο το κατάφεραν κατά το ήμισυ.

Δεκατρία λεπτά μετά το γκολ του Κονέ, ο Κασάνο ισοφάρισε σε 1-1 για τους γηπεδούχους.

Ωστόσο, η Πάρμα δεν μπόρεσε να σκοράρει και δεύτερη φορά και να εκμεταλλευτεί την αποβολή του Σόρενσεν στο 54ο λεπτό.