Σάββατο 30 Νοεμβρίου 2013

Ανατροπή και... κορυφή!!

Η Τβέντε βρισκόταν να χάνει 0-1 από την Ρόντα, όμως τελικά γύρισε το παιχνίδι 2-1 και έπιασε κορυφή μαζί με την Φίτεσε που έχει ένα παιχνίδι λιγότερο.

Ανατροπή και... κορυφή
Στην κορυφή του Ολλανδικού πρωταθλήματος βρίσκεται η Τβέντε μετά την νίκη με ανατροπή που πέτυχε κόντρα στην Ρόντα με σκορ 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι έπιασαν στην κορυφή την Φίτεσε που έχει όμως ένα παιχνίδι λιγότερο. Αυτοί που μπήκαν όμως πιο δυνατά στο παιχνίδι ήταν οι γηπεδούχοι οπού προηγήθηκαν στο 39ό λεπτό χάρη σε γκολ του Χούμπερτς.

Το σκηνικό όμως αντιστράφηκε στο δεύτερο 45λεπτο και οι παίκτες της Τβέντε εφεραν «τούμπα» το παιχνίδι.

Αυτός που έκανε την αρχή ήταν ο Καστάινος που ισοφάρισε αρχικά στο 69ό λεπτό και δέκα λεπτά αργότερα αυτός που έδωσε την νίκη ήταν ο Πρόουμς.