Σάββατο 30 Νοεμβρίου 2013

Την σόκαρε στο τέλος!!

Στο 90+4’ ο Γουέλινγκτον σκόραρε για την Μάλαγα και έγραψε το τελικό 1-1 απέναντι στη Βιγιαρεάλ. Ήττα για τους Έλληνες της Λεβάντε από την Χετάφε.

Την σόκαρε στο τέλος! (video)
Κρατούσε ακόμα ένα τρίποντο στα χέρια της, αλλά δεν το πήρε τελικά η Βιγιαρεάλ! Το «κίτρινο υποβρύχιο» ήταν μπροστά στο σκορ απέναντι στην Μάλαγα, χάρη σε τέρμα του Μπρούνο από το 32’, ωστόσο στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γουέλινγκτον χάλαρσε το πάρτι στο «Μαδριγάλ», διαμορφώνοντας το τελικό 1-1!

Έτσι, οι γηπεδούχοι παρέμειναν στη τέταρτη θέση και στο +2 από την Μπιλμπάο που έχει όμως ένα ματς λιγότερο (με την Μπαρτσελόνα), ενώ οι φιλοξενούμενοι πήραν ένα «χρυσό» βαθμό στην προσπάθεια που κάνουν να ξεφύγουν από τα χαμηλά στρώματα.

Στο έτερο παιχνίδι της ημέρας, η Χετάφε νίκησε την Λεβάντε με σκορ 1-0, χάρη σε γκολ του Πέδρο Λεόν στο 79’ και σκαρφάλωσε στην έκτη θέση της Πριμέρα Ντιβιζιόν. Από την άλλη, οι Λεβαντίνοι που είχαν βασικούς τους Καράμπελα και Βύντρα, παραμένουν λίγο κάτω από την μέση της βαθμολογίας.