Κυριακή 19 Οκτωβρίου 2014

Εξάρα η Μπάγερν!!

Η Μπάγερν κατάφερε και πάλι να κλέψει την παράσταση συντρίβοντας 6-0 τη Βέρντερ Βρέμης για την 8η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Την ίδια στιγμή η Ντόρτμουντ γνώριζε άλλη μια ήττα, 2-1 από την Κολωνία!

Εξάρα η Μπάγερν (video)
Σε άλλη μια αγωνιστική η Μπάγερν Μονάχου κατάφερε και πάλι να βρει τον τρόπο για να ξεχωρίσει!

Η ομάδα του Πεπ Γκουάρντιόλα ήταν απολαυστική. Συνέτριψε με 6-0 τη Βέρντερ Βρέμης και έκλεψε και πάλι πάνω της όλα τα βλέμματα!

Οι Βαυαροί άνοιξαν το σκορ στο 20ο λεπτό με τον Λαμ και κατάφεραν μέχρι το ημίχρονο να έχουν δώσει μεγάλη διάσταση στο υπέρ τους σκορ έχοντας πετύχει συνολικά τέσσερα τέρματα!

Η Μπάγερν παρέμεινε στην κορυφή της Μπουντεσλίγκας αλλά η διαφορά της από τον δεύτερο δεν άλλαξε. Η Γκλάντμπαχ πήρε μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη 3-0 απέναντι στο Ανόβερο.

Η Μάιντζ έφτασε περισσότερο εύκολα στους τρεις πόντους από όσο δείχνει το τελικό σκορ 2-1. Στο 20ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο Χόφμαν και στο 23ο ο Σαμπέριο έκανε το 2-0. Η Αουγκσμπουργκ μείωσε σε 2-1 στο 78ο λεπτό.

Η Ντόρτμουντ συνέχισε τις κακές της εμφανίσεις στο πρωτάθλημα. Γνώρισε εκτός έδρας την ήττα 2-1 από την Κολωνία με τον Ιμόμπιλε να σκοράρει το μόνο της τέρμα στο παιχνίδι. Αυτό το ματς ήταν το τρίτο στη σειρά στο οποίο η ομάδα του Κλοπ γνωρίζει την ήττα και συνολικά το πέμπτο στο οποίο δεν καταφέρνει να πάρει τη νίκη.